Opravdu ne z tohohle světa!

23. dubna 2008 v 19:37 | Pajule |  Články
Tokio Hotel neboli: jak dvojčata Bill a Tom Kaulitzovi se svými dvěma kolegy splňují svůj sen.
Dva kluci, 13 let, dvojčata, chtějí jednu věc: dělat muziku a být slavní. Už od doby, co byli malí kluci. Chodí do sedmé třídy, poprvé jeden bez druhého, protože učitelé řekli: "Nejde je učit, když jsou spolu."
Tihle dva pracovali tvrdě, s adrenalinem. Možná si toho učitelé nevšimli. 24 kilometrů je to od Loitsche do Magdeburgu.
Jejich matka a nevlastní otec, místní rocker, je vozí z domova do klubů s malými podii, na kterých Bill a Tom hrají. Společně se svými kolegy Georgem a Gustavem, které o rok dříve poznali.
"Úžasné! Hrají znova!"
Bill je zpěvák. Zpívá německy, protože jeho angličtina pro sedmou třídu není dost dobrá pro písně. Kluk, opravdu hubený, s ženskými rysy. Hrají před dvaceti přísedícími stejného věku, někdy jsou jenom žízniví, většinou dívky. Je konec roku 2003. Porotce hlásí show roku: "Deutschland sucht den Superstar". Čtyři kluci z Magdeburgu nejsou superstars, ještě ne. Ale věří, že jednoho dne se to stane pravdou, že se dostanou výš. Pruducent.
Je 3.března 2008. V Bruselu začíná Evropské turné jedné z nejpopulárnějších kapel Německa ze všech dob. Již před několika týdny bylo 8000 lístků pro show v Bruselu ve Forest National Hall vyprodáno. Nyní jsou lístky rozděleny mezi dívkami ve věku od devíti do patnácti. Zajisté, jsou tu poprvé živě, tohle je sen, který se stal pro kluky konečně pravdou.
Potom špatná zpráva: Bill má problémy se svým hlasem, musí jít do nemocnice na operaci. Turné je zrušeno. Nyní je to jasné - Bill bude znova zpívat a turné skrz Evropu bude pokračovat na jaře.
Nová hymna teenagerů
Čtyřka to dokázala. Sen se stal skutečností, protože v červnu roku 2005 producent poslouchal v publiku a hledat potenciální adepty. Našel to ve dvojčatech a hlavně ve zpěvákovi: Billovi.
Devátá třída konečně skončila a po prázdninách se kluci nemohli vrátit do staré školy. Protože během posledních týdnů německé rádio hrálo "Durch den Monsun" tisíckrát, je to nová hymna od devíti do patnácti let staré dívky v této zemi.
Viva hraje píseň každou hodinu, když Bill a Tom byli doma a sledovali TV, jenom zírali a říkali dokola: "Úžasné! Úžasné! Jen se na to podívej. Zase nás hrají."
MTV s nimi udělala interview. A Bravo, centrum teenagerů, dává kluky na titulní stránky. Díky klukům se časopis vyšplhal výš v prodejnosti.
Bill to řeší. Přehrává si, co se všechno stalo. Potom se krátce podívá na Toma, pohodí rukama do vzduchu, začne se smát a kroutit hlavou. Stále po třech letech tomu nemůže sám Bill uvěřit: "Tihle všichni lidé jsou tu jenom pro nás. Je to pocit, který se k vám dostane," často říká v interview.
Neuvěřitelný křik v Bruselu
Taky tady, jednu minutu před prvním vystoupením jejich pětitýdenního turné, ve kterém budou hrát 26 koncertů a které bylo vyprodané během několika hodin. Ještě dvakrát Bill skočí na podiu nahoru a dolu a popadá dech. Udělá velký úsměv, 8000 dívek čekalo před halou jen kvůli jedné věci: Tokio Hotel. A ještě jasněji: jen kvůli nim.
Skáče na velkém podiu, zvedá ruce a hází divoké pohledy. Křik přichází ze všech stran arény, jednou není hlasitý, potom hodně hlasitý, ale neuvěřitelný. A nějaké dívky již omdlévají během pár minut koncertu.
Čekání deset hodin nebo dokonce kempování dva dny. Svět je teď jedině Bill. David Jost, manažer kapely a taky velký bratr pro tyto kluky o něm říká: "Frontmana jako Bill najdete stěží a jestli ho najdete, tak jenom jednoho za několik let."
Tokio Hotel - fenomén. Více než dva miliony prodaných CD a v loňském roce každá cena: Echo, Bambi, EMA, World Music Award. Možná je to taky fakt, že tohle je mladá kapela a ne žádná z castingu. Vlastně: chodili od klubu ke klubu a hráli po tři roky takhle, hráli jen na vesnických slavnostech, tak kvůli tomu byli často nazývání jako dětičky.
Jen velký stroj na peníze?
Texty Tokio Hotel mluví o bolesti, nezaměstnanosti a trápení z oddělení. Ne moc dobře naladěný, ale opravdový, z opravdového života. Kritici rychle přišli k výsledku, že tahle kapela s 18,19 a 20letými členy je jenom velký stroj na peníze. Co tihle mladí kluci vědí o opravdovém životě?
Samozřejmě, že dvojčata můžou mluvit o bolesti z rozchodu: jejich rodiče se rozvedli, když byli malí kluci. A potom je tu ten speciální Billův dar, díky kterému může vykazovat svoje city.
Manažer Jost o něm říká trochu víc o tom, co si myslí: "Někdy před vámi Bill stojí a vypadá, že je toho na něj moc a v jinou chvíli zase začíná zářit jako sluníčko."
Kultovní postava Billa
Tenhle kluk se svými 1,83 metry a jenom 56 kilo, má dlouhé vlasy, které trčí do vzduchu a tmavé oči. Se svojí silnou myslí a vyjadřováním, pro Tokio Hotel "cílem je stát se kultovní postavou", jak Stern napsal.
Nyní stojí v Bruselu, vedle něj je kytarista Tom, basista Georg a Gustav za bicími. Pod ním křičí publikum a brečí. A Bill zpívá jako posedlý: "Achtung, fertig, los und lauf, vor uns bricht der himmel auf. Wir schaffen es zusammen übers ende der welt, die hiner uns zerfällt." V tu chvíli mu věří.
Po jednom jejich vystoupení, Thomas Gottschalk, napůl veselý a napůl vážný: "Možná se dokonce stanete novými Rolling Stones." Kluci jenom sedí a nemůžou se přestat smát. Možná si myslí: a i když ne, tak stále uděláme sakra dobrou práci. V jedné jejich písni se zpívá: "Leb die Sekunde, hier und jetzt, half sie fest. Sonst is sie weg."
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama